top of page

vázva pro členy ICOM

M_AVICOM.png
faimp_mozaik_honlapra.jpg

F@IMP 2021: „Muzea: Inspirace budoucnosti“
 

faimpavicom.org


Mezinárodní mediální festival F@IMP 2.0 (Festival audiovizuálního mezinárodního multimediálního dědictví) a jeho doprovodná konference se vyvinuly z původního festivalu FIAMP (Festival International de l’Audiovisuel du Multimédia sur le Patrimoine), který před více než dvěma desetiletími zahájil AVICOM. Cílem této akce je podpořit a ocenit produkci a distribuci audiovizuálních médií (audio, film a video) a inovativních multimediálních technologií (webové stránky, interaktivní programy, mobilní aplikace a kreativní a interpretační výstavní instalace) iniciovaných nebo produkovaných muzei nebo památkovými a kulturními institucemi po celém světě.
 

V souvislosti s Mezinárodním dnem muzeí 2021 zahájil AVICOM 18. května letošní Mezinárodní mediální festival audiovizuálního mezinárodního multimediálního dědictví f@imp 2021 pod heslem „Muzea: Inspirace budoucnosti“. AVICOM získává filmy, online aplikace nebo jiná média na toto téma.
 

Jako uznání hlavních výzev souvisejících s pandemií, kterým musejí muzea čelit, se letos uskuteční speciální vydání mediálního festivalu s jediným speciálním tématem:
 

"Muzea, média a budoucnost: Jak se uzavřená muzea otevírají veřejnosti pomocí médií?"


Jako účastníci festivalu jsou také výslovně vítány nízkorozpočtové produkce a produkce muzeí s malými finančními prostředky. Porota by chtěla klást větší důraz na účinnost a efektivitu médií při oslovování, animaci a vzdělávání publika, spíše než na to, jak umělecky a dramaturgicky jsou navrženy!
Pro vstup na festival lze nyní uvést dobré příklady: webové stránky, aplikace, filmy, prezentace na sociálních médiích ... Produkce je třeba nahrát přímo na web festivalu faimpavicom.org stejně jako v předchozích letech.


Pokud mají žadatelé problém s registrací nebo nahráním prostřednictvím webových stránek, kontaktujte AVICOM. Rádi poskytneme veškerou potřebnou pomoc.
Vzhledem k současné obtížné ekonomické situaci v mnoha muzeích je

účast na letošním festivalu zdarma!


Soutěž je otevřena do 30. září 2021.


AVICOM by vás rád povzbudil k účasti na tomto festivalu a těší se na velké množství zajímavých příspěvků o osvědčených postupech.
 

Upozornění: Odesláním příspěvků je společnosti AVICOM výslovně uděleno povolení zveřejňovat tyto příspěvky na svých webových stránkách a na svých sociálních médiích. Přispěvatelé dále udělují společnosti AVICOM právo zpřístupnit příspěvky třetím stranám za účelem poskytování informací o festivalu f @ imp a nechat je editovat a distribuovat online.
 

Společné slavnostní předávání cen Festival 2020 a Festival 2021 v kombinaci s konferencí je plánováno jako hybridní akce (fyzická a online) na listopad 2021 v Maďarském národním muzeu v Budapešti. Celý program najdete na webových stránkách festivalu faimpavicom.org a také na webu AVICOM avicom.mini.icom.museum.
 

Jste pozváni, abyste se k nám připojili, i když nezadáte žádný příspěvek. Jako vždy bude festival vzrušující a pestrý s mnoha zajímavými a inspirativními příspěvky a řečníky.
 

V případě dotazů kontaktujte:


Ildikó Fejes, pokladník společnosti AVICOM
fejes.ildiko@gmail.com

bottom of page